Final A Pto. Dorsal Orden Nome
LicenzaClub Data Nac. Resultado 1 684 6 Ruben Diz Diaz
GA11310Ourense Atletismo 24/03/1979 8:47.95 2 747 4 Javier Paredes Gonzalez
GA2023504Ourense Atletismo 08/04/1979 9:09.48 3 765 1 Alvaro Presedo Fraguio
GA140Marineda Atletico 13/11/1985 9:09.93 4 763 2 Pablo Prada Hernandez
GA148ADAS Proinor 06/11/1982 9:12.57 5 686 3 Elias Salvador Dominguez Cabral
GA766113Fisioterapia San Lázaro 21/02/1972 9:13.12 6 702 7 Rafael Fuentes Lubians
GA765344Fisioterapia San Lázaro 06/03/1972 9:18.93 7 698 5 (t) Jose Carlos Ferreira Gonzalez
AG2014229CLUB ATLETISMO VETERANOS DE SAMIL 13/02/1974 9:27.62 3.000m MASC Máster Final (21 marzo) 11:02
Final B Pto. Dorsal Orden Nome
LicenzaClub Data Nac. Resultado 1 754 7 Ruben Pereira Cardalda
GA764245Fisioterapia San Lázaro 27/04/1977 9:31.36 2 675 1 Jordi Carrasco Nuñez
GA83SD Compostela Atletismo 04/04/1974 9:39.08 3 736 3 Francisco Javier Maseda Carballo
GA205Marineda Atletico 21/05/1976 9:45.46 4 766 6 Angel Rabade Ledo
GA769279Lucus Caixa Rural Galega 01/11/1980 9:46.68 5 708 5 Jose Manuel Garcia Perez
GA2023527ADAS Proinor 02/04/1973 9:48.05 6 706 8 (t) Santiago Garcia Gonzalez
AG2020510Burgas Orense 20/07/1974 9:55.76 7 732 2 (t) Jose Angel Lopez Villar
AG11766Egovarros Viveiro 25/06/1974 10:06.70 8 717 4 Saturnino Gonzalez Novoa
GA764989Ourense Atletismo 21/11/1961 10:26.69 3.000m MASC Máster Final (21 marzo) 11:14
Final C Pto. Dorsal Orden Nome
LicenzaClub Data Nac. Resultado 1 764 6 Jose Luis Prado Montero
GA768916Marineda Atletico 12/05/1968 10:16.12 2 720 8 (t) Fernando Gonzalez Pousa
AG10449Atletismo Noia 10/08/1967 10:17.13 3 710 7 (t) Feliciano Garcia Sanmamed
AG2027494Burgas Orense 04/12/1982 10:17.77 4 658 3 (t) Jesus Alvarez Chinchilla
AG2021337Club Atletismo Sada 04/09/1966 10:23.20 5 779 1 (t) Jose Antonio Santiago Bosch
AG2014620CLUB DEPORTIVO PINARIUM 04/08/1976 10:25.29 6 772 4 (t) Andres Rodriguez Dominguez
AG2014703CLUB DEPORTIVO PINARIUM 09/06/1975 10:39.21 7 726 5 (t) Miguel Iglesias Valverde
AG767063Viguesa de atletismo 09/09/1981 10:47.56 8 742 2 (t) Jose Manuel Omil Iglesias
AG765338CLUB DEPORTIVO PINARIUM 01/11/1980 10:48.59 3.000m MASC Máster Final (21 marzo) 11:28
Final D Pto. Dorsal Orden Nome
LicenzaClub Data Nac. Resultado 1 756 1 (t) Iago Pereira Seijo (f)
AG2023753S.G. Pontevedra 16/05/2000 10:24.64 2 781 6 Juan Sicilia Barci
GA364INDEPENDIENTE 01/06/1970 10:25.00 3 662 3 (t) Diego Babarro Rodriguez
AG2020797Ourense Atletismo 11/06/1975 10:25.81 4 693 5 (t) Marcos Fernandez Monzon
AG2024373C.S.C.R. Beade 31/05/1974 10:30.38 5 785 7 Manuel Suarez Martinez
GA144CLUB ATLETISMO VETERANOS DE SAMIL 26/03/1958 10:52.32 6 721 4 Nemesio Gutierrez González
GA2023420Atletismo Friol 09/12/1956 10:56.13 7 743 8 Xose Luis Otero Cepeda
GA7770Universidad Santiago 02/11/1951 10:57.48 656 2 (t) Cándido Acuña Fernández
AG764197Comesaña Sporting Club 31/05/1971 NP 3.000m MASC Máster Final (21 marzo) 11:43
Final E Pto. Dorsal Orden Nome
LicenzaClub Data Nac. Resultado 1 668 8 Oscar Bernardez Carballo
GA765291Fisioterapia San Lázaro 09/09/1983 9:34.01 2 782 2 (t) Juan Carlos Soto Parada
AG2023742CLUB DEPORTIVO PINARIUM 05/10/1977 10:29.25 3 790 1 (t) Antonio Vazquez Iglesias
AG2020528Burgas Orense 04/07/1967 10:58.72 4 759 5 (t) Rafael Perez Rego
AG8975Atletismo Tui ActivamostuCasa 05/11/1958 11:33.98 5 664 6 (t) Ubaldo Balseiro Reigosa
AG2025913CA Lourenza 24/05/1976 11:41.95 6 663 3 (t) Cristobal Balseiro Pita
AG2024033Club Atletismo Sada 08/01/1970 12:10.77 7 673 7 Juan Camean Lampon
GA19665CLUB ATLETISMO VETERANOS DE SAMIL 22/07/1954 12:15.33 8 778 4 (t) Jesús Santaya Arufe
AG3190Club Atletismo Sada 07/07/1969 12:56.40 3.000m MASC Máster Final (21 marzo) 11:57
Final F Pto. Dorsal Orden Nome
LicenzaClub Data Nac. Resultado 1 773 3 (t) Angel Rodriguez Lopez
AG4521Atletismo Milladoiro 07/02/1964 10:38.16 2 776 1 Lorenzo Javier Sanchez Marcos
GA765361Runaways RC Gentelmens 03/06/1964 10:55.96 3 700 2 (t) Pablo Fervenza Entenza
AG3500Atmo. Samertolameu 20/05/1952 11:39.86 3.000m MASC Máster Final (21 marzo) 12:13